Dramatický souboj o páté místo nakonec po prodloužení dopadl lépe pro Itálii

19.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Mezi Itálií a Německem se v Novém Jičíně sehrál velmi dramatický souboj, který nakonec dopadl lépe pro Italy, kteří v prodloužení zvítězili brankou ze 47. minuty 4:3. Dlouho měla Itálie zápas ve své moci, ale z 2:0 nechala Němce otočit na 3:2. Pak ale naši západní sousedé srovnali a nakonec končí na MS pátí oni.

Po úvodní oťukávající pětiminutovce se jako první prosadili Italové, když po přihrávce Zolovkinse rozvlnil německou síť Francesco Ponterosso. Vyrovnaná bitva pak pokračovala i dál. Obě mužstva si vytvořila pár šancí, ale další branka padla až ve 14. minutě. Znovu se radovali Italové, na 2:0 zvýšil Renato Vaccarino.

Němci ale dokázali velice rychle zareagovat a už po osmapadesáti sekundách opět prohrávali jen o gól, když se prudkou střelou z pravé strany prosadil Andre Hartjes. Do konce poločasu už další góly nepadly, Italové se soustředili hlavně na obranu.

Ve druhém poločase pokračovala mírná převaha Němců, kteří se hnali za vyrovnáním. Na to se jim nakonec podařilo dosáhnout ve 26. minutě, kdy využil nabídku Uda Sofiana Stephan Weber a propálil Marca Favara v italské brance. Italové byli poté viditelně pod dekou a inkasovali ještě jednou, přesilovou hru využil Thorsten Hofmann. Ani Němci ale svůj náskok neudrželi, z protiútoku se prosadil ve 34. minutě Tiziano Santoni a znovu bylo srovnáno.

Ve zbytku základní hrací doby gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení, poprvé na MS v Novém Jičíně. V něm se hrál otevřený hokej s šancemi na obou stranách. Nakonec se z vítězství a konečného pátého místa raduje Itálie, vystřelil jí ho ve 47. minutě Andrea Banvegnu'.

Itálie – Německo 4:3 prodl.

Branky a nahrávky: 5. Ponterosso (Zolovkins), 14. Vaccarino (Zolovkins), 34. Santoni, 47. Benvegnu' – 15. Harjes (Hohenberg), 26. Hohenberg (U. Sofian), 32. Hofmann (U. Sofian). Rozhodčí: Rilolo, Výborný. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 2:1.