Francie si po rozpačitém začátku v zápase proti Británii zastřílela a na MS skončila sedmá

19.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – V zápase mezi hokejisty Francie a Velké Británie se oba týmy na hřišti v úvodu spíše hledali. Od poloviny prvního poločasu už ale na hřišti byli vidět pouze francouzští inlinehokejisté, kteří si v zápase s chutí zastříleli a dokráčeli k vítězství.

Úvod zápasu mezi Francií a Velkou Británii byl hodně rozpačitý. Oba týmy se na hřišti spíše hledali a k vidění bylo plno nepřesností. Zlom nastal až ve čtrnácté minutě, ve které se nejprve prosadil na straně Francie Lionel Reigner a na druhé straně Ivor MCBean. Poté už na palubovce byli vidět jen francouzští hráči, naopak hokejisté Británie se trápili v koncovce. Do konce prvního poločasu se prosadili po dvou rychlých akcích Thibault Vincent a Herve Legallic.

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil. Francie dokázala držet puk, více kombinovat a po zásluze tak svůj náskok z první části navýšila. Nakonec se celá střelecká mašinérie zastavila na čísle osm. Francie si vítězstvím zajistila sedmou příčku, Velké Británii patří osmá pozice.

Francie – Velká Británie 8:1