Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hubeněji, ale přeci. Němci podruhé v Přerově zdolali Itálii

18.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Podruhé se na mistrovství světa v inline hokeji v Přerově střetly celky Německa a Itálie. A i tentokrát zvítězili Němci. Byť ne takovým rozdílem, jako v prvním případě. Po 40 minutách odjížděli ze hřiště s vítězstvím 3:1.

Němcům se povedlo vměstnat hned dva přesné zásahy do jedné minuty. Konkrétně do té 13. v prvním poločase. Nejprve se v chumlu hráčů těsně před brankou zorientoval nejlépe Marco Albrecht a dopravil puk za záda bezmocného Guichardaze, který neměl žádnou možnost úspěšně zakročit.

Zhruba půl minuty po Albrechtovi přenechal Mader kotouč Thorstenu Sendtovi, který našim západním sousedům zajistil dvoubrankový náskok. Po prvním poločase utkání vedlo Německo nad Itálií poměrem 2:0.

Italové snížili skóre krátce po konci trestu německého kapitána Schmitze. Fabio Berto se opřel do puku a jeho střela se pro změnu opřela o brankovou konstrukci. Od ní se odrazila za záda německého muže s maskou. Itálie to v závěru duelu ještě zkusil bez gólmana, vyrovnat už se jí ale nepovedlo. Německo triumfovalo 3:1, když ještě pojistku do prázdné klece přidal Markus Köppl.

Německo – Itálie 3:1 (2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Albrecht (Mehner), 13. Sendt (Mader), 40. Köppl  – 31. Berto (Sagui). Rozhodčí: Coutant (FRA), Výborný (CZE). Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.