Kanada neinkasovala a s přehledem přehrála Itálii

17.05.2018 | Michal Janoštík

Kanada potvrdila roli favorita a porazila Itálii. Přestože houževnatí Italové kladli velký odpor, nepodařilo se jim vstřelit ani jednu branku a soupeř si profesorským přístupem došel k dobrému výsledku.

Utkání mezi Itálií a Kanadou začalo jasnou převahou hráčů ze Severní Ameriky. Kanaďané se hnali dopředu, ovšem v cestě jim stáli houževnatí Italové, kteří svou kůži nechtěli dát zadarmo. Při své šanci na přečíslení ale faulovali a museli jít do oslabení. Nabídnutou šanci tvrdou střelou zužitkoval Bill Adams a poslal Javorové listy do vedení.

Italové byli i nadále pod tlakem, což se pokusili změnit pomocí oddechového času již ve 14. minutě. To se i povedlo, protože o tři minuty později byl vyloučen Smith, svou šanci ale promrhali, po prvním poločase však stále bylo o co hrát.

Pro italské hráče se vše zkomplikovalo po přesné střele Marka Wandlera ve 23. minutě, Kanada se díky tomuto zásahu mohla trochu uklidnit. Javorové listy nadále tlačily a mezi střelce se zapsal i Greg Zona. I soupeř měl svě šance, ale v bráně byl pozorný Brad Forbes, jenž všechny jejich šance pochytal. Poslední branku navíc přidal Lance Sarchet a o vítězi bylo jasno.

Góly a asistence: 9. Adams (Peacock), 23. Wandler (Kennedy), 29. Zona (Bryan), 37. Sarchet (Wandler). Vyloučení: 1:2 V přesilovce: 1:0 V oslabení: 0:0