Trojnásobná minutová smršť. Švýcaři díky ní přemohli Kanadu a jsou ve finále

18.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Mistrovství světa v inline hokeji – kategorie Masters zná svého prvního finalistu. Stali se jím Švýcaři, kteří porazili Kanadu vysoko 7:1. Země helvétského kříže přitom celkem třikrát dokázala během jedné minuty vstřelit dva góly. Javorových listům navíc ve druhé půli nedovolila skórovat vůbec, zato sama se prosadila pětkrát. Rolf Schrepfer přitom zkompletoval hattrick.

Kanaďané bleskově otevřeli skóre prvního semifinálového utkání. V první minutě vystřelil mírně z levé strany Rob Leggat a Müller poprvé kapituloval. Švýcaři si ale z jednobrankové ztráty nic nedělali a prakticky během jedné minuty výsledek zvládli otočit ve svůj prospěch.

V sedmé minutě si najel na osu hrací plochy Rolf Schrepfer a jeho táhlá střela zápěstím postupně rozvlnila notnou část pravé strany sítě uvnitř Servosovy branky. V čase 7:11 pak na brankáře javorových listů najížděl po pasu od Imhofa osamocený Marcel Kündig a jeho dělová rána se od břevna odrazila za brankovou čáru. Švýcaři měli ještě v prvním poločase k dispozici dvojnásobnou přesilovku, která trvala téměř minutu a půl. Pokusy z nápřahu střílející hráčů ale buď mířily nad, nebo je zlikvidoval pozorný a hbitý Servos.

Ve druhém dějství si šel Švýcar Imhof odpykat čtyřminutový trest, Kanada ale z dlouhé početní výhody žádnou branku nevytěžila. Müller mezi svými třemi tyčemi působil jako neprostupná zeď. Ve 29. minutě naopak udeřili jeho parťáci z ofenzívy. Odražený kotouč si u levé tyče našel Michel Ferrat a pohotově ho uklidil do sítě. Jen o půl minuty později ujížděl sám na Servose Michael Diener a střelou nad jeho beton dal Švýcarsku náskok tří branek. Ve 32. minutě využil přesilovku Rolf Schrepfer a vyhnal Servose z branky. Jeho nástupce Cobb ale čisté konto také neudržel. Po akci dvou proti jednomu jej prostřelil Hansjörg Neff. V 36. minutě jel navíc trestné střílení Rolf Schrepfer a ranou mezi betony zkompletoval hattrick.

Švýcarsko – Kanada 7:1 (2:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 7. Schrepfer, 8. Kündig (Imhof), 29. Ferrat (Thalmann), 29. Diener (Schuster), 32. Schrepfer (Diener), 36. Neff (Kündig), 36. Schrepfer (TS) – 1. Leggat (Hunt). Rozhodčí: Výborný (CZE), Coutant (FRA). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.