V utkání plném tresů USA přehrálo Francii

17.05.2018 | Michal Janoštík

USA nastoupilo v roli favorita proti Francii a od začátku tlačilo. Překvapivě ovšem šel soupeř do vedení, ale dlouho mu nevydrželo. USA bleskurychle vyrovnalo a utkání dovedlo do vítězného konce. A to i přes to, že se dohrálo ve velmi bouřlivé atmosféře plné trestů.

Utkání začalo podle očekávání tlakem USA. Americký tým měl lepší pohyb a dostával se do šancí, brankáře soupeře ovšem překonat nedokázal. A tak přišel trest. Francouzi se probojovali do rychlého brejku, jenž zakončil Richard Aimonetto. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a brankami Michaela Vicklermana a Michaela Lalondeho Američané bleskurychle otočili stav.

Do konce poločasu nadále tlačili a ještě zvýšili svůj náskok. Nejdříve vše před sebou propálil Matthew Koleski a na konečných 4:1 po prvním poločase upravoval Raulie Licon.

Druhý poločas začal velmi nervózně. Oba celky hodně faulovaly a lépe z toho vyšla Francie. Ta měla možnost přesilové hry, ovšem hrubě se jim nepovedla. Místo toho Rauli Licon využil svůj brejk a navýšil vedení svéh celku. I nadále se hrálo velmi tvrdě a tresty se nešetřilo, avšak ani další přesilovka Francii nevyšla. Michael Vicklerman přidal další gól a o výsledku bylo rozhodnuto.

Góly a asistence: 5. Aimonetto - 6. Vicklerman, 9. Lalonde (Koleski), 10. Licon (Lalonde), 14. Licon (Koleski), 24. Licon, 27. Vicklerman Vyloučení: 6:4 V přesilovce: 1:0 V oslabení: 2:0