Spojené státy rozhodly duel s Německem za první poločas, v Přerově končí páté

19.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Páté místo na mistrovství světa v inline hokeji – kategorii Masters obsadil tým Spojených států amerických. Německu v první půli nastřílel pět gólů a v podstatě tím zápas rozhodl. Němci už skóre pak pouze dvěma góly upravili.

Američané otevřeli skóre ve čtvrté minutě. Za záda německého gólmana se dostala razantní rána z hole Riche Garveyho. V deváté minutě to bylo 2:0. Přesnou dorážku střely Kerna předvedl Shawn McGrath. Němci snížili ve 12. minutě krátce po skončení své přesilovky. Zblízka se dělovkou prosadil Florian Nies.

USA to ale nerozhodilo a přidaly další tři přesné trefy. Přesilovkou kombinaci zakončil trefou do odkryté branky z pravé strany Derek Kern. Něco málo přes minutu po něm se mezi úspěšné střelce zapsal také Brian Watanabe. Poslední branku první půle měl na svědomí Michael Francis, který jel po nahrávce Kerna sám na branku a předvedl krásný bekhendový blafák zakončený v šibenici.

Německo ve druhé půli skóre dokázalo zčásti stáhnout. Nejprve přesně zakončil Matthias Mehner, po něm neměl problém trefit odkrytou branku Marco Albrecht. Poslední slovo ale měli Američané, akci dvou proti jednomu zakončil povedenou střelou do horního růžku Robert Chorndmud.

.

Německo – USA 3:6 (1:5, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Nies (Köppl), 27. Mehner (Groß), 32. Albrecht (Groß) – 4. Garvey (Enright), 9. McGrath (Kern), 15. Kern (Hawkins), 16. Watanabe (Hawkins), 18. Francis (Kern), 39. Chorndmud (Garvey). Rozhodčí: Šiška (CZE), Moine (GER). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.